آدرس:

پایین تر از فلکه سوم تهرانپارس،نبش 188 غربی،داروخانه شبانه روزی ماهک،طبقه سوم،واحد 19

 طراحی داخلی برای یک مطب دندانپزشکی برای  اطفال چگونه است!

نوبت اولی که کودک به مطب دندانپزشکی برای انجام یک معاینه مراجعه می کند،نقش تعیین کننده ای دارد. بسیاری از افراد از جمله کودکان به دلیل تجربه بد گذشته، خاطرات خوبی از مراجعه به مطب دندانپزشکی ندارند. اگر  شما قصد راه اندازی یک  مطب دندانپزشکی اطفال را دارید، یکی از اولویت های مهم شما باید کمک به کودکان در راستای غلبه بر احساس منفی آنها در مورد مراجعه به مطب دندانپزشکی باشد.

کودکانی که در طول سال های اولیه خود دچار تجربه های ناخوشایند در مطب دندانپزشکی اطفال می شوند، ممکن است در آینده دچار ترس های جدی از دندانپزشکان و محیط های پزشکی شوند. از نگاه بزرگسالان، مطب دندانپزشکی یک فضای عملکردی و تخصصی است.اما برای کودکان ، نه تنها مطب دندانپزشکی بلکه جهان مجموعه ای از فرم و شکل و رنگ هاست.در نتیجه شما باید برای یک مطب دندانپزشکی اطفال، فضایی جذاب، آرامش بخش و بدون استرس را ایجاد کنید که دوست داشتنی است و نتیجتا کودکان و بیماران کم سن و سال نه تنها از آمدن به مطب شما ترسی ندارند بلکه مشتاقانه از حضور در یک فضای شاد و سرگرم کننده باعنوان مطب دندانپزشکی لذت می برند.

 

نورپردازی مناسب برای مطب دندانپزشکی اطفال

روشنایی و نورپردازی در مطب دندانپزشکی از مسایلی است که جنبه ی عملکردی آن به مراتب مهم تر از جنبه ی تزیینی آن می باشد. روشنایی در مطب دندانپزشکی به دندانپزشکان و تکنسین ها کمک می کند تا وظایفشان را به نحو احسنت انجام دهند. همچنین به بیماران و کودکان کمک می کند تااحساس راحتی بیشتری داشته باشند. روشنایی ضعیف نیز می تواند اثرمنفی مستقیم به روی کودکان در مطب دندانپزشکی داشته باشد. روشنایی فلورسنت ارزان تر از روشنایی های دیگر است، اما مطالعات نشان میدهد با برخی مشکلات و مسایل رفتاری کودکان ارتباط مستقیم دارد. شدت و مقدار نور در فضاهای خیلی روشن و پر نور نیز بسیار مهم است؛ فضاهای کوچک و ضعیف با نور بشدت زیاد و رنگ های تند می تواند اضطراب کودکان را افزایش دهد، به ویژه در مکان های نا آشنا.

انتخاب رنگ مناسب برای مطب دندانپزشکی اطفال

در علم روانشناسی مطالعات زیادی در زمینه ی رنگها انجام شده است.بررسی این مطالعات در جهت انتخاب رنگ مناسب برای یک مطب دندانپزشکی اطفال بسیار مهم می باشد.
قرمز های تند معمولا احساس خطر و فضاهای بسیار پرانرژی را تداعی می کنند. در حالی که آبی و سبز به طور معمول موجب احساسات آرام تر می شود. رنگ زرد شاداب، رنگی دوستانه هست که در عین حال برای موارد کاربردی در مطب دندانپزشکی نیز مناسب است. تمام مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی اطفال از وسایل و ابزارهای مختلف دندانپزشکی استفاده می کنند که به احتمال زیاد از فولاد ضد زنگ و سفید استریل معمولی استفاده می کنند، بنابراین انتخاب رنگ شما به عنوان راهی برای اینکه مطب دندانپزشکی خود را به فضایی لذت بخش تر و هیجان انگیزتر تبدیل کند،بسیار موثر خواهد بود. شما حتی می توانید با ایده های جدیدی مثل چاپ تصاویر دیواری و یا تصاویر پس زمینه با طرح های سرگرم کننده و مناسب کودکان، مطب خود را نسبت به سایرین ویژه و شاخص جلوه دهید.

ویزیت رایگان
برای ویزیت رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

سوالات متدوال درباره ایمپلنت ها

اهمیت نگهداری دندان های شیری تا زمان ریزش طبیعیشان علاوه بر نقش در جویدن و زیبایی به علت حفظ فضا برای رویش منظم دندان دائمی جایگزین و رشد مناسب فک میباشد .در واقع مهمترین دلیل برای حفظ دندانهای آسیابی شیری حفظ فضای رویش دندان دائمی جایگزین میباشد .اگر دندان شیری آسیابی زود کشیده شود فضای خالی ایجاد شده توسط حرکت دندانهای مجاور کوچک و حتی کاملا بسته میشود و دندان دائمی فضا جهت رویش نخواهد داشت.
توصیه می شود که مسواک هر ۲ تا ۳ ماه یک بار عوض شود. اگر دوست دارید، می توانید زودتر این کار را انجام دهید.
برای خردسالان و کودکان به شدت مضطربی که اجازه درمان در مطب را ندهند در اتاق عمل تمام درمان های دندانپزشکی کودک در یک جلسه انجام میشود.
خیر ، زیرا دندان شیری یک دندان کاملا جدا از دندان دائمی زیرین میباشد و عصب دندان شیری با دندان دائمی ارتباطی با هم ندارند و فقط جایگاه دو دندان در فک مشابه است و بینشان استخوان قرار گرفته است .
1- نرم باشد تا حتی با شدت عمل دست‌ها روی مسواک، لثه‌ها صدمه نبیند و در نهایت نیز بتواند جرم‌های دندان را بخوبی پاک کند. 2- جنس مسواک باید مرغوب باشد